Prezentacja: rowery Author na sezon 2015. Čejkovice (Czechy)

Čejkovice - prezentacja Author 20152 czerwca 2014 w miejscowości Čejkovice w Czechach odbyła się prezentacja rowerów marki Author na sezon 2015.

Producent przygotował sporo zmian i kilka nowości. Największą zmianą jaka jest od razu zauważalna to wchłonięcie marki Agang pod skrzydła marki Author. Od 2015 roku rowery Agang będą nosić logo Authora. Efektem tego jest powiększenie oferty katalogowej Author 2015, która jest sumą obu tych marek, z wyselekcjonowaniem dublujących się modeli o zbliżonych cechach.

Author ramy

To co kiedyś było dumą marki Agang, staje się dumą marki Author.

Rowery szosowe

Duże zmiany w geometriach. Na 2015 dostępne będą trzy modele szosówek na ramie karbonowej. Do kolekcji dochodzi dodatkowy model o nazwie Author Aura 22, kierowany dla początkujących cyklistów.

Rowery górskie

Trend z sezonu 2014 przechodzący z kół 26″ na większe 27,5″ stał się faktem. Rok 2015 w kategorii rowerów górskich będzie rokiem siódemek. Czy to początek końca epoki górali na małych kołach? Czas pokaże.

Karbonowe rowery MTB na kołach 29″ pojawią się ze zintegrowaną osłoną na łańcuch w ramie. Osłona ta jest wtopiona na stałe i ma za zadanie chronić jedno z najczulszych miejsc ramy karbonowej na pęknięcia spowodowane ruchem łańcucha. Pojawiły się także pierwsze prototypy karbonów 27,5″, co było raczej wymuszone popytem na rynku na koła 27,5.

Kolejne zmiany w rowerach górskich to inna geometria kierownicy. W MTB 27,5″ i 29″ zastosowane będą szersze kierownice z wygięciem 10 stopni.

Author Patriot

Author Patriot (dawniej Agang)

Największe wrażenie wywarły rowery downhill / enduro. Od sezonu 2015 to, z czego słynął Agang, będzie reprezentowane przez Authora. Najciekawszy model Author Patriot zapowiadany jest również na wyższej ramie. To dobre rozwiązanie dla skoczków o wyższym wzroście.

Rowery crossowe

W kategorii rowerów crossowych nie ma rewolucyjnych zmian. Zmienił się tylko design, którego lifting dotyczy tylko zmian kolorystycznych. Po niezwykle udanej kolekcji 2014 producent uznał, że warto kontynuować dobrą passę tej kolekcji nic nie zmieniając. Jedyna nowość z rowerów crossowych to nowy damski model: Author Horizon, który w poprzednich kolekcjach był dostępny tylko na ramie męskiej.

Rowery elektryczne

Tutaj Author również nie dokonuje większych zmian poza drobną kosmetyką. Z technicznych nowinek warto wspomnieć o lżejszym silniku i nowych korbach z czulszym sensorem. Nowy komputer pełniący rolę sterownika w kolekcji 2015 sterowany będzie w bardziej ergonomiczny sposób. Wszystko sterowane ma być tylko jednym palcem.

Rowery elektryczne Author

Rowery dziecięce

W kategorii rowerów dziecięcych widać najwięcej zmian. Rowery Author Ultrasonic, Sonic, Mirage zbudowane są na ramie Respect. Do kategorii rowerów dziecięcych doszły rowery na kołach 26 calowych: Author A-Matrix 26 na ramie 13 calowej. Dotychczasowa wersja Author A-Matrix 24 zmienia rozmiar ramy z 13 na 11,5 cala, co jest rezultatem połączenia technologii starego A-Matrixa z modelami Agang Capo i Angel. Kontrowersyjnym tematem stała się informacja, że rowery na kołach 12 i 16 calowych będą produkowane bez kółek bocznych (informacje te są aktualne na dzień 2 czerwca 2014 i mogą się zmienić na polskim rynku). Dochodzi nowy model amortyzowanego roweru 20″ Author Smart (Dawny Agang Capo 20).

Author A-Matrix

Zmiany kosmetyczne

Z kolekcji siodełek lekka zmiana. Pojawiły się nowe serie siodełek damskich: modele Author Fenix oraz Author Donna. Zmienia się marka ogumienia na Author Rocket. Opony GEAX zastąpione będą także oponami marki Maxxis. Widać, że w kolekcji 2015 duży nacisk postawiono na design rowerów oraz modną kolorystykę ram, która z daleka ma przyciągać wzrok i wzbudzać pożądanie.

Ramy Author

Podsumowanie

Historyczne połączenie marki Agang z Authorem może jeszcze bardziej pozytywnie wpłynąć na postrzeganie Authora w branży rowerowej. O ile zmiany z 2013 na 2014 nie były aż tak zauważalne, to już różnice między kolekcją 2014 a 2015 mogą wzbudzić spore zainteresowanie i wyznaczyć nowy kierunek rozwoju marki Author. Tego im życzę.

Wyjazd do Czech na prezentację rowerów Author 2015 odbył się dzięki firmie VELO – dystrybutorowi Author na rynek polski.

Zobacz przerzutki w sklepie internetowym ACTIVA

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 185